22 Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Miniona sobota 23 września 2023r, to przedpołudnie pełne wrażeń i emocji podczas 22 Olimpiady Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się tradycyjnie na stadionie MOSIR Piastów pod Patronatem Burmistrza Miasta Piastowa Grzegorza Szuplewskiego.
W tegorocznej Olimpiadzie wzięły udział ośrodki min, z Pruszkowa, Brwinowa, Warszawy… Uczestnicy tego wydarzenia mogli się zmierzyć w różnych konkurencjach sportowo- rekreacyjnych. Były to biegi, rzut piłką lekarską, skoki w dal, rzut piłeczką, slalom z piłką a także układ taneczny. Można było swych sił spróbować w treningu tak zwanych suchych wioseł, jako że głównym Gościem który wspiera to wydarzenie od lat jest jeden z czołowych zawodników w historii polskiego wioślarstwa, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Barcelony 1992r, Kajetan Broniewski.
Zwycięzcami zostali wszyscy, którzy wzięli udział w zawodach, gdyż w tej olimpiadzie najważniejszy jest udział , fajna zabawa, radość drugiego człowieka i te wymienione cechy widać było na każdym kroku.
Wolontariusze bardzo aktywnie pomagali w obsłudze zawodów i dopingowali zawodników.
Każdy z uczestników jak również trenerzy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy
wraz z upominkami.
Na zakończenie odbył się ciepły posiłek oraz słodki poczęstunek z kawą i herbatą. Dziękuję kolegom i koleżankom z naszego Stowarzyszenia „Sprawni Razem” i organizatorom za ciekawe przed południe.
Tym razem w ferworze sportowego żywiołu po raz kolejny pokonałem swe ograniczenia ruchowe w myśl swego ulubionego piosenkarza „Mrozu”- tekstu piosenki „bo jak nie my to kto” , dlatego też nie zatrzymujemy się i idziemy dalej, dalej, dalej…