12 listopada 2019

„Mimozami jesień się zaczyna”

Jak wiecie kontynuuję swoje wyzwanie bycia harcerzem drużyn Nieprzetartego Szlaku, czyli osób z niepełnosprawnościami. Mogę realizować się emocjonalnie,duchowo, społecznie. Tym razem byłem uczestnikiem biwaku harcerskiego w Kłudnie Starym,  którego mottem były słowa z tekstu piosenki którą śpiewał Czesław Niemen „Mimozami jesień się zaczyna”.
7 lutego 2019

By życie stało się ciekawsze…wózek z misją.

Czas nieubłaganie pędzi coraz szybciej i nasz syn już dawno wkroczył w wiek pełnoletności. Nie wiem czy wiecie?, ale Maciej zdecydowanie dojrzał mimo przeciwności losu. Rośnie w nim świadomość zdrowego stylu życia. Od pewnego czasu stara się nas mobilizować do aktywności fizycznej. Właśnie minął rok jak za Jego inicjatywą przemierzamy […]
1 października 2018

Wycieczkowo-integracyjnie w mieście krasnali.

Wraz z rodzicami i świetlikami ze Świetlicą Środowiskowo-Integracyjną  http://swietlica.piastow.pl/o-nas zagościliśmy w mieście krasnali – Wrocławiu .
1 lutego 2018

Archiwalne wspomnienia

        Drodzy Czytacze Maćkowej strony, Ci stali i Ci którzy po raz pierwszy tutaj zajrzeli. Gwoli ścisłości, do naszych siedmioletnich zmagań z respiratorem pod „pachą”można wrócić zaglądając na poprzednią wersję  archiwalnej strony internetowej .
25 listopada 2017

Bliżej miopatii

18 listopada 2017r. w  Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej ORTHOS z incjatywy rodziców odbyły się Warsztaty dla rodzin których dzieci zmagają się z miopatią-chorobą genetyczną stanowiącą  grupę chorób rzadkich. Miopatie są najbardziej zróżnicowaną grupą chorób nerwowo-mięśniowych,prowadzących do osłabienia i zaniku mięśni. Na spotkanie przybyło około 20 rodzin z różnych zakątków Polski.Warsztaty mogły […]