By życie stało się ciekawsze…wózek z misją.

Czas nieubłaganie pędzi coraz szybciej i nasz syn już dawno wkroczył w wiek pełnoletności.

Nie wiem czy wiecie?, ale Maciej zdecydowanie dojrzał mimo przeciwności losu. Rośnie w nim świadomość zdrowego stylu życia. Od pewnego czasu stara się nas mobilizować do aktywności fizycznej. Właśnie minął rok jak za Jego inicjatywą przemierzamy kilometry maszerując z kijkami nordic walking wraz z grupą  ŻBIKI Nordic Walking, która skupia fantastycznych ludzi. Maciej w tym czasie pozostaje sam w domu pod telefonem do kontaktu. Wiecie,… tak na wszelki porządek.

Staramy się żyć normalnie podejmując wyzwania jakie nam stawia. Jednym z takich było w ubiegłym roku uczestniczenie w Grand Prix Piastowskich Biegów Historycznych, tak po sąsiedzku-mieście Piastowie. Ukończyliśmy 5 biegów.

Ostatnimi czasy rozmawialiśmy o wspólnych wyprawach rowerowych,chociażby ścieżkami rowerowymi wokół naszego miasta czy sąsiadujących miast. Tradycyjny wózek manualny okazał się przeszkodą w realizacji marzenia Macieja. Od czego jest internet? Przeszukując strony natknęłam się na wózek o wielu możliwościach. Zwie się  KOZLIK Max Country

Spełnia on rolę specjalnego wózka inwalidzkiego, przyczepki rowerowej, nartosanek, joggera. Jednym słowem pozwolił by nam spełniać Maćkowe pasje sportowe! Z pewnością przełoży się to nie tylko na wspólną aktywność fizyczną, ale i psychiczną, okaże się niesamowitą przygodą i fantastyczną zabawą.

Jest jedno ale…Cena za ten komfort użytkowania i posiadania to całe 9 090,00 złociszy brutto…

I tu z pomocą przyszła nam już wspomniana społeczność Grupy ŻBIKI Nordic Walking, oraz  Stowarzyszenie MOŻESZ  z Piastowa (Maciek jest podopiecznym). W grudniu ubiegłego roku zostały zorganizowane MAĆKOŁAJKI ,czyli akcja z celem charytatywnym w połączeniu z aktywnością fizyczną.

Dzięki tej inicjatywie udało się zebrać 2 553,94 ,były tez wpłaty indywidualne na konto Stowarzyszenia MOŻESZ, co dało łączną sumę w postaci 4000,00zł. Przepięknie dziękujemy!

Stało się...nastąpiła prezentacja,spójrzcie  co się działo;-)    Maciej zachwycony,mam nadzieję, że uda się dozbierać brakujące fundusze , by wiosną ruszyć rodzinnie na szlaki rowerowe.

Można Maćka wspomóc rozliczając się z fiskusem KRS: 0000124097 cel szczegółowy 1% REISCH Maciej

lub

wpłacając darowiznę na konto Stowarzyszenia MOŻESZ  PKO BP S.A. IIIo/W-wa 93 1020 1097 0000 7102 0133 5801 z dopiskiem REISCH Maciej